Здоровим жити здорово

14 лікувальних напоїв від застуди та кашлю

Лікувальні напої від застуди та кашлю14 лікувальних напоїв від застуди та кашлю. З настанням сезону холодів знову збільшується ризик переохолодитися і підхопити застуду. Щоб придушити хворість "в зародку" можна обійтися без антибіотиків, а вчасно вдарити по хвороби цілющими напоями, користь яких перевірена ще нашими бабусями. 
З вірусними захворюваннями можна успішно і досить швидко впоратися. Розпочате при перших симптомах орви лікування швидко дає свої результати. Щоб не допустити цього, займайтеся профілактикою: загартовуйтеся, частіше гуляйте на свіжому повітрі, робіть зарядку і пийте настій шипшини, журавлинний морс або інші вітамінні напої. Але якщо раптом застуда все-таки застане Вас зненацька, то почекайте хапатися за аптечні диво-засоби з ударними дозами парацетамолу, а спробуйте обійтися народними рецептами, перевіреними роками і поколіннями.
Представляю вам десятку подібних засобів від застуди. 

Лікувальні напої від застуди та кашлю

1. Теплий чай з медом і лимоном
Лікувальні напої від застуди та кашлюЯкщо ви застудилися, першим ділом приготуйте неміцний чорний або зелений чай, в який додайте 1 ч.л. меду і пару часточок лимона. Дуже важливо не додавати мед і лимон в окріп, щоб зберегти їх корисні речовини
2. Малиновий чай з квітками липи
З сухих квіток липи заваріть чай, додайте в нього сухі ягоди і листя малини. І залиште настоюватися на 30 хвилин.Якщо  ягід малини немає, підійде малинове варення.
3. Шипшиновий чай
Чи не для кого не секрет, що шипшина - ідеальне джерело вітаміну С. Подрібнені сухі плоди шипшини (3ст.л), залийте 0,5 л окропу і залиште в термосі на ніч. Вранці процідіть і пийте 1/2 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їжі.
4. Морс з журавлини, смородини або брусниці
Журавлина, смородина (особливо чорна) і брусниця - це ягоди, незамінні для лікування застуди. Вони очищають організм, мають протизапальну, жарознижувальну, загальнозміцнюючим ефектом. Для приготування вітамінного морсу ти можеш використовувати свіжі або заморожені ягоди (в цьому випадку їх необхідно розморозити). Розітри ягоди з цукровим піском (або цукром) у співвідношенні 3: 1. 2 ст. л. отриманої суміші залий 0,5 літрами теплої води. Цілющий напій готовий. Такий морс можна готувати щодня і пити його для поліпшення тонусу, додання сил й енергії організму, профілактики простудних захворювань. 
Лікувальні напої від застуди та кашлю5. Гаряче молоко з мінеральною водою
Якщо у вас з'явився кашель, приготуйте гаряче молоко з лужною водою (Боржомі). Даний напій сприятиме відходженню мокротиння.
6. Молоко з прянощами і перцем Варіацій на тему індійського чаю масала існує безліч. Найпростіший спосіб приготувати такий напій - це покласти в закипіле молоко по щіпці різних прянощів і пару горошин перцю. Потім посудину з напоєм треба помістити в теплу духовку або закутати його товстою ковдрою. Через 20 - 30 хвилин напій буде готовий. Смак у нього специфічний, але він має активним потогінну, протизапальну дію.
7. Компот із сухофруктів
Лікувальні напої від застуди та кашлюПеревірена і всім відоме з дитинства засіб Відвар з сухофруктів має загальнозміцнюючу і пом'якшувальну дію при застуді .100 г сухофруктів перебрати, великі фрукти нарізати. Всі сухофрукти ретельно промити в теплій воді. Спочатку варити яблука і груші до м'якості протягом 30 хв, додавши цукор (3 ст.л. на 1 л води), потім урюк і чорнослив, і під кінець за 5 хв до закінчення варіння додати родзинки і курагу. У готовий компот можна додати сік лимона або апельсина, мед.
8. Імбирний чай
На Сході імбир вважається королем прянощів. У нього специфічний лимонно-перцевий смак, в напоях він має властивість зігрівати тіло зсередини, позбавляючи від лихоманки і ломоти в суглобах, що так мучать хворих. Якщо у вас є свіжий імбир, напій від застуди можна приготувати дуже швидко. Для цього невеликий шматочок кореня очищають від шкірки і натирають на дрібній тертці, заливають окропом і настоюють 5 - 10 хвилин. Напій готовий. До нього можна додати мед або пити в чистому вигляді. Імбирний чай допоможе в холодні осінні дні, зміцнить імунітет, і підвищить вашу працездатність.1 склянку гарячої води змішати з 1 ст.л. меду, 1 ст.л. соку лимона, 0,5 ч.л. подрібненого імбирного кореня і дрібкою кориці.
9. Глінтвейн
Лікувальні напої від застуди та кашлюВідмінний засіб від застуди та просто смачний, корисний, зігріваючий напій! Змішати прянощі, додати 100 мл води, довести до кипіння, зняти з вогню, настояти 10 хв. Процідити. Нарізати апельсин кружечками. Змішати вино, відвар, цукор і часточки апельсина. Все довести до кипіння, але не кип'ятити! У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки. Подавати гарячим. Пити краще на ніч, щоб відразу в ліжко, а в ноги покласти теплу грілочку.
10. Ромашковий чай з корицею, медом і лимоном
Ромашка має  протизапальну дію.   Це смачний і цілющий напій. Приймати його найкраще на ніч. Приготування чаю: взяти по 1 ч.л. квіток ромашки і квіток липи, заварити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, процідити. Пити по 1/3 склянки 3 рази на день до їди. Можна додати мед.
11. М'ятний чай
М'ята добре втамовує спрагу і зменшує подразнення в горлі, також діє як м'яке заспокійливий засіб. Може використовуватися свіжа і сушена м'ята, окремо або у вигляді суміші трав, з медом або без нього.
Після прийому зігріваючих напоїв можна виходити з будинку. Найкраще, випивши напій проти застуди, лягти під ковдру і гарненько прогрітися.
Лікувальні напої від застуди та кашлю12. Чай з калиною і медом
Калина здавна вважалася магічним рослиною, а її ягоди, зворушеними морозом, лікували простудні захворювання. Для цього ягоди розтирають ложкою, заварюють, як чай і додають мед. Можна просто перетерти калину з медом і є цей смачний і цілющий продукт, запиваючи гарячим чаєм.
13. Гаряче молоко з маслом і медом
Це один з найбільш корисних і ефективних напоїв, особливо коли застуда пов'язана з болями в горлі, набряком глотки і утрудненим ковтанням. Цей напій пом'якшує горло і полегшує перебіг хвороби. Для нього потрібно використовувати даний селянське молоко і масло, мед кращий липовий або з різнотрав'я. Молоко потрібно закип'ятити, трохи остудити і покласти на стакан напою чайну ложку вершкового масла, ретельно розмішати. Коли напій охолоне до прийнятної для пиття температури, додати чайну ложку меду, також добре розмішати.
Лікувальні напої від застуди та кашлю
14. Чай з ехінацеєю
  0,5 л окропу, 1 ст.л. сухої трави ехінацеї.
Заваріть ехінацею окропом у термосі і залиште настоюватися на ніч. Потім процідіть і приймайте 3 рази на день по 1/3 склянки за півгодини перед прийомом їжі.




Будьте здорові! Рецепти народної медицини допоможуть вилікувати хвороби і відновити здоров'я!

Режим дня дітей молодшого шкільного віку

Підйом о 7.00

Найбільш сприятливий час підйому дитини після нічного сну – 7-7.30 година ранку, таким чином, загальна тривалість нічного сну молодшого школяра -10,5-11 годин.
Гігієнічні процедури, ранкова гімнастика 7.00-7.30
Починати свій день молодшому школяреві слід з ранкової гімнастики. Вона не повинна займати багато часу. Ранкова гімнастика дозволяє організму перейти від сну до активного дня, вона покращує кровопостачання головного мозку, зміцнює нервову систему, створює бадьорий, гарний настрій. Після зарядки бажано прийняти душ. Після цього одягнутися, прибрати ліжко і поснідати.
Сніданок 7-30-7.45
Для правильного розвитку організму, збереження високої працездатності дітям необхідно дотримуватися режиму харчування. Зміни інтервалів між їжею часто призводять до порушення апетиту у дітей. Прийом їжі без апетиту викликає розлад роботи органів травлення, сприяє розвитку хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Перебування в школі (навчальний час) 8.30-13.15
Дуже корисно перед початком занять прогулятися протягом 20 – 30 хв, це підвищує розумову працездатність і забезпечує продуктивність засвоєння навчального матеріалу. В школу учень повинен приходити за 10-15 хв. до початку занять щоб встигнути приготуватися до уроку. Це дозволить сконцентрувати увагу на матеріалі майбутньої навчальної діяльності.
13.05-13.30 доцільно передбачати прогулянки до обіду, тривалістю 40 хв-1,5 години. Перебування на відкритому повітрі – найбільш ефективний вид відпочинку, який відновлює організм після стомлюючих занять, підвищує його працездатність до рівня, необхідного для повноцінного приготування домашніх завдань. Під час прогулянок кров насичується киснем, поліпшуються обмінні процеси. Перебування на повітрі сприяє загартовуванню організму, профілактиці ультрафіолетової недостатності і гіподинамії.
Обід 13.30-14.00
Для учнів початкової школи освітніх установ передбачається організація  харчування. 
Рухливі ігри, розваги на відкритому повітрі 14.00-15.45
Тривалість (загальна) перебування на відкритому повітрі повинна становити для учнів молодших класів – 3 – 3,5 год.
Полудень 15.45-16.00
Самостійні навчальні заняття 16.00-18.00
Самопідготовку учням рекомендується починати з завдань середньої складності, потім переходити до найбільш складного і важкого матеріалу, а завершувати роботу виконанням найлегших завдань. Такий порядок приготування уроків сприяє поступовому входженню в роботу, максимально складні завдання будуть виконуватися на тлі високої працездатності, а легкі – під час спаду продуктивної діяльності. Спочатку слід виконувати письмові завдання, а потім переходити до усних.
Вільний час, робота гуртків, заняття за інтересами 18.00-19.00
В режимі дня учня передбачається час, який він використовує згідно індивідуальним схильностям, бажанням, інтересам, так званий вільний час. Це час після самопідготовки і складає в режимі дня молодшого школяра 1-1,5 год.
Вечеря 19.00-19.30
У першу половину дня слід використовувати продукти, багаті на тваринний білком. А на вечерю – молочно – рослинні продукти.
Робота по дому 19.30-20.00
Вільний час діти повинні присв'ячувати посильній допомозі родині, виконуючи певну роботу по дому. Молодші школярі залучаються до прибирання кімнати, миття посуду, догляду за кімнатними рослинами і тваринами і т. п. Подібна праця сприяє не тільки правильному вихованню дитини, але і її фізичному розвитку, зміцненню здоров’я.
Вечірня прогулянка 20.00-20.30
У вечірній час діти також можуть грати на відкритому повітрі. Особливо корисна прогулянка після вечері, перед сном, тривалістю близько 30 хв. Вона знімає втому, що з'являється до кінця дня, знижує збудження нервової системи, сприяє швидкому засипанню. У загальній складності діти молодшого шкільного віку мають проводити на свіжому повітрі 3-3,5 години на день. На жаль, в сучасних умовах у дітей нерідко порушується саме цей дуже важливий компонент режиму дня, що негативно позначається на їх здоров’ї і працездатності.
Гігієнічні процедури, приготування до сну 20.30-21.00
В режимі дня школяра достатньо часу відводиться для гігієнічних процедур. Особиста гігієна включає в себе ранковий і вечірній туалет, ранкову гімнастику з подальшими водними процедурами, переодягання після школи і прогулянок.
Нічний сон з 21.00 Загальна тривалість нічного сну молодшого школяра -10,5-11 г.

Як правильно чистити зуби?
Правильний метод чищення зубів потребує, як мінімум, двох хвилин:
  • Очистіть зовнішні поверхні верхніх, а потім і нижніх зубів; 
  • Очистіть внутрішні поверхні верхніх, а потім і нижніх зубів; 
  • Очистіть жувальні поверхні;
  • Щоб освіжити подих, також обов'язково очистіть поверхню язика.
Який вид зубної щітки слід використовувати? 
Більшість стоматологів вважає, що для видалення зубного нальоту і карієсних бактерій з поверхні зубів найбільше підходить щітка з м'якою щетиною.  Перевага надається щіткам із маленькою голівкою, тому що вони краще дістають до всіх ділянок ротової порожнини, у тому числі й важкодоступних молярів, що знаходяться у глибині ротової порожнини. Для багатьох пацієнтів гарною альтернативою є електрична зубна щітка.   Вона допоможе найкращим чином очистити зуби, особливо тим пацієнтам, які мають труднощі при чищенні зубів або страждають від обмежень рухової функції рук.   

Наскільки є важливим вибір зубної пасти? 
Дуже важливо використовувати зубну пасту, яка найбільше Вам підходить. На сьогоднішній день існують різноманітні асортименти зубних паст, розроблених спеціально для профілактики та лікування багатьох хвороб, таких, як утворення карієсних порожнин, гінгівіт, зубний камінь, зубна пляма і чутливість зубів.  Щоб зробити правильний вибір зубної пасти, яка підходить саме Вам, найкраще проконсультуватися у стоматолога .





Як часто слід міняти зубну щітку?
Зубну щітку варто міняти з появою ознак зношування, і не рідше, ніж раз на три місяці, залежно від того, що з'явиться раніше.  Дуже важливо також змінювати зубну щітку після захворювання на застуду, тому що на щетинках можуть накопичуватися бактерії, що сприяють повторному зараженню.


   В здоровому тілі – здоровий дух

Картинки по запросу картинки ранкова зарядка діти


Про користь зарядки можна, напевно, і не говорити. Ранкова зарядка і заряджає енергією на цілий день, і зміцнює тіло та м’язи, що сприяє правильному розвитку, і оздоровлює організм, адже зарядка значно зміцнює імунітет. Як дорослого, так і дитини, доречі.
Крім того, ранкова гімнастика виробляє в організмі «гормони щастя», що приносять задоволення та відчуття піднесення протягом цілого дня.
Щоб привчити себе до ранкової активності, слід не пропускати зарядки кожного дня. Якщо вирішили розпочати робити зранку зарядку – робіть, не пропускаючи. Варто лиш раз пропустити і все – вважайте, що вашій чудовій ідеї кінець.
Організм досить вибагливий. Йому не особливо до вподоби, коли його змушують працювати. Тому ранкова зарядка – це ще й розвиток сили волі та робота над собою, вироблення дисципліни та спосіб самоконтролю.
Крім того, щоб відчувати приємну насолоду від ранкової зарядки , слід пам’ятати про кілька правил. В здоровому тілі – здоровий дух.

11 правил ранкової зарядки для дітей
  1. В теплу пору року краще надати перевагу зарядці на свіжому повітрі. Така зарядка принесе більше користі і допоможе швидше прокинутись. Якщо ж погода, чи умови не надто сприяють зарядці на вулиці, потурбуйтесь про те, щоб приміщення було  добре провітрене та наповнене свіжим повітрям.
  2. Зарядку слід проводити на голодний шлунок перед сніданком. Але перед вправами краще прополоскати рот.
  3. Тривалість зарядки та складність вправ залежить від вашого віку  та  стану здоров’я. Але в середньому зарядка не має перевищувати 10-15 хвилин.
  4. Збільшуйте складність рухів поступово, щоб  організм звик до навантаження.
  5. Не забувайте про музику для зарядки. Під веселу енергійну музику зарядку робити веселіше та цікавіше.
  6. Ранкову зарядку починають з швидкої, енергійної ходьби тривалістю не більше однієї хвилини. Потім роблять, чергуючи, вправи для рук, плечового пояса і спини. Далі переходять до вправ на зміцнення м'язів тулуба і формування правильної постави. Вправи для ніг покращують кровообіг і рухливість у суглобах. Не забувайте про правильну поставу та осанку.
  7. Закінчувати зарядка варто стрибками, бігом на місці або з пересуванням. Завершальні вправи тривають не більше однієї хвилини. Потім переходять до спокійної ходьби та вправи для заспокоєння дихання (тривалістю - 1-1,5 хвилини).
  8. Займайтесь фізкультурою разом з батьками, братиком чи сестричкою.
  9. Стежте за диханням. Вдих слід робити через ніс глибоко, а видих - через рот повільно.
  10. Зарядку закінчіть водними процедурами: обливанням, душем або ж обтираннями.
  11.  Кожні два тижні змінюйте вправи, щоб вам не набридло.
Картинки по запросу картинки ранкова зарядка діти
Орієнтовний комплекс вправ ранкової гімнастики
- Ходьба або ходьба на місці в поєднанні.
- Вправи на потягування.
- Повороти тулуба.
- Рухи руками.
- Нахили тулуба.
- Присідання.
- Поєднання рухів рук і ніг.
- Підскоки.
- Повільний біг.
- Ходьба або біг на місті.
- Рухи руками з глибоким диханням.



Комментариев нет:

Отправить комментарий