Батьківська майстерня


Збираємося до школи: що потрібно школяреві?


Найважливіша річ, з якої варто починати покупки до школи – ранець. Ранець – це рюкзак з жорсткою спинкою і широкими лямками, максимально пристосований для перенесення шкільного приладдя. Перша і основна відміна ранця від рюкзаків: ортопедична задня стінка. Це гарантія здоров’я спини дитини навіть за умови значного навантаження підручниками. Ортопедична спинка дозволяє оптимально розподілити навантаження на хребет і не допустити його викривлення.
Шкільний ранець має бути виготовленний з гігієнічного водовідштовхувального легкого матеріалу, оснащений світловідбивачами і еластичними лямками, на кожному виробі обов’язково повинно бути проставлене маркування, для якого віку призначений даний ранець.
Увага!  Для початкової школи найкраще підходять саме ранці з жорстким корпусом. Переходити на м’які рюкзаки і сумки, які носять на одному плечі, раніше 4-го класу не рекомендується.
Фахівці рекомендують купувати легкі ранці (від 500 до 700 гр). З твердою спинкою і широкими лямками (не менше 35 мм). За санітарними правилами нашої країни шкільний ранець разом з усім вмістом не повинен важити більше трьох кілограм.
Слідкуйте, щоб в ранці знаходилися тільки необхідні в даний день підручники та приладдя! Ранець повинен добре тримати форму і не деформуватися при укладанні шкільного приладдя. Чим більше буде в ранці відділень, тим краще дитина буде знаходити потрібну їй річ.
Ширина портфеля не повинна перевищувати ширину плечей дитини. Верхній край не повинен бути вище плечей, а нижній – нижче стегон. Слідкуйте, щоб дитина носила ранець на спині на обох плечах, а не на одному.
Забарвлення недорогих ранців може бути нестійким. Зверніть на це увагу, щоб зберегти одяг школяра. Намочіть невелику ганчірочку або носову хустку і проведіть із зусиллям по ранцю. Хустка не повинна змінити колір.
Рекомендована вага портфеля з підручниками:
6 – 8 років до 2 кг
9 – 13 років до 3 кг
14 років до 5 кг
15-16 років до 6 кг
Зошит. Зараз великий вибір зошитів з яскравими, гарними обкладинками, які так приваблюють дітей. Не можна робити вибір тільки, виходячи з цих критеріїв.
Вчителі кажуть, що діти відволікаються від навчального процесу, коли захоплено розглядають обкладинки і хваляться ними. Від яскравих зошитів потрібно відмовитися в першу чергу тим батькам, дитина яких важко зосереджується на заняттях. Досить буде яскравого цікавого щоденника. Настільки коханого, що шкода буде виривати з нього сторінки і викидати у вікно, щоб батьки не помітили погану оцінку.
Якщо ви купуєте зошит в магазині, то можете бути впевнені, що він відповідає усім стандартам, клітини не розмиті і у них правильні розміри. Вони не будуть напружувати зір дитини, що важливо.
Найважливіше в зошиті – не колір обкладинки, а розмір (для кожного предмета свій) і якість паперу. Клітинки та лінієчки повинні бути досить яскравими, але при цьому бажано блакитного, фіолетового або сірого кольору, щоб очі не напружувалися. Бувають зошити з різнокольоровими сторінками. За словами виробників, це дозволяє мінімізувати зорове навантаження.
Особлива увага – товщині листа. Крізь папір не повинні просвічуватись написи на зворотному боці – це шкідливо для очей, та й виглядає неакуратно. Сліпуче білий, а також жовтий або сірий папір теж погано впливає на зір.
Зараз з’явилося багато предметних зошитів з корисною науковою інформацією на обкладинці. Особливим попитом користуються математичні, фізичні, хімічні формули і таблиця множення. Її регулярно освіжають в пам’яті навіть старшокласники. Дати життя великих письменників чи полководців не так затребувані. Значить, з літератури та історії можна вибрати просто красивий зошит. Малюки чітко знають: зошит з української мови – в лінієчку, з математики – у клітинку.
У старших не так однозначно. Якщо підлітку приємніше писати на картатому аркуші, не сперечайтеся: купуйте побільше зошитів і блокнотів в клітинку. Можливо, таким чином учень виявляє свою потребу в чітких рамках.
Альбом для малювання. Альбоми бувають різні, найголовніша відмінність – це папір. Він повинен бути щільним і придатним для малювання будь-якими засобами – і аквареллю, і олівцями, і гуашшю.
Ручка. Правильно підібрана ручка дуже важлива, особливо в перший рік навчання, коли йде навчання письму та становлення почерку. Як вибрати правильну ручку?
1. Ручка повинна зручно лежати в руці.
2. Мати прогумовані вставки, або рифлену поверхню в місці притиснення пальців.
3. Паста не повинна бруднити аркуш паперу, тому для письма в школі не варто купувати гелеві ручки.
Олівець. Малюкам та дітям, що йдуть в перший клас, краще купувати прості олівці. Вартість простого олівця може збільшуватися залежно від якості виготовлення. Дорожчий олівець при падінні збереже грифель, а при заточуванні – не розкришиться. Крім перерахованих, до яких всі вже звикли, є й інші види олівців.
Сегментні – дуже зручні, не вимагають заточування. Але при роботі з ними потрібна акуратність, тому їх не радять купувати першокласникам, чиї функції дрібної моторики рук ще не досить розвинені. Старшокласники і студенти полюбляють цангові олівці з дуже тонким стрижнем. Корпуси таких олівців вражають своїм різноманіттям. Будь-хто може для себе щось знайти.
Кольорові олівціПри виборі таких олівців потрібно звертати увагу на м’якість. Чим м’якше олівець, тим краще дитині ним малювати. Хотілося б уточнити, що існують спеціальні пастельні олівці, і вимагати від них яскравості неможливо, тому уважно читайте назву на упаковках, щоб не потрапити в халепу.
Ластики краще купувати імпортного виробництва. Вибір величезний. Ви можете купити і м’які і тверді.
Пенали бувають різні: з наповненням та без нього, м’які і тверді, залізні та пластмасові, яскраві і непримітні, з малюнками і без них. Обирай на свій смак. Але все ж краще купувати тверді пенали без наповнення. Тоді ви маєте можливість самі вибирати, чим їх заповнити.
Клей. Вибір клею досить широкий. Дуже зручний клей ПВА з кульковим дозатором. Першокласникам зазвичай купують клей-олівець. Під час придбання обов’язково дивіться, щоб він не був підсохлим, попросіть продавця перевірити.
Коректор. До цих пір популярні коректори-ручки. Напевно, вже жоден учень не уявляє, як можна без них обійтися. Існують коректори у вигляді стрічки, але для роботи з ними потрібна певна вправність.
Лінійки. Дерев’яні лінійки ще не вийшли з ужитку, вони більш пластичні і не зможуть поранити дитину гострими осколками, якщо зламаються. Але у пластмасових є свої переваги. Вони дуже яскраві і красиві, та й точність поділів у них краща. Вибір завжди залишається за вами.
Папки та обкладинки. Обкладинки для зошитів і книг купуйте обов’язково щільні, так вам не доведеться їх міняти кожен місяць. Дуже зручні пластикові папки для зошитів на кнопках. В них вони не мнуться, учень завжди знає, що всі зошити в одному місці, не треба шукати їх по всьому портфелю.
    
                                            
                             
Поради батькам під час літніх канікул.
         Разом з літом настали  довгоочікувані для всіх дітей літні канікули. У цей час безтурботні діти віддають весь свій вільний час прогулянкам, купанню та іншим дитячим заняттям.
         При цьому мало хто з батьків замислюється про те, що три місяці - це досить тривалий термін щоб забути про школу. Тому для того, щоб ваша дитина дійсно плідно провела літо, необхідно поєднати відпочинок, заняття і підготовку до нового шкільного року, який повірте, настане також непомітно, як і літні канікули.
       Для того, щоб дитина не провела всі три місяці літніх канікул біля телевізора чи комп'ютера, необхідно її чим-небудь зайняти. Причому зайняти потрібно чимось таким, щоб батьки, відпустка яких набагато менше шкільної, могли при цьому повноцінно працювати, і не турбуватися про те, чим в дану хвилину зайнято неприкаяне чадо.
       То як же допомогти дитині не розгубити, а примножити знання, отримані за рік? Для початку необхідно визначитися з планами...

Канікули в таборі
        Багато батьків з дитячих років відправляють своїх нащадків у табір. Там вони і набігаються, і настрибаються і в морі накупаються. Чим не відпочинок? Однак табір потрібно вибирати з розумом. Тут дуже важливо, щоб крім турпоходів і страшилок біля багаття дітей займали і розумовим відпочинком.
        Благо зараз вибір таборів величезний - є такі, де діти вивчають іноземні мови, є такі, де проходять майстер-класи з гри на музичних інструментах або з навчання акторській майстерності. Є дитячі табори, в яких дітлахів вчать керувати своїм бізнесом і навіть країною. Є спортивні табори та табори з математичним, літературним або біологічним напрямком.
        При цьому пам'ятайте, що обирати, як провести канікули в таборі, потрібно виходячи із здібностей та побажань дитини. Якщо їй подобається вивчати якийсь предмет у школі або вона робить успіхи в будь-якому виді спорту, знайти відповідний табір не складе труднощів.

Поїздка до моря
          Цей вид відпочинку досить популярний серед всього населення. Багато сімей влітку вирушають до моря, щоб поправити здоров'я і відпочити від турбот.
         Школярам навряд чи підходить пасивний пляжний відпочинок. Якщо Ви замислюєтеся про те, як провести канікули, то не варто планувати їх так, щоб малюк весь час нудьгував на пляжі або в готелі.
         Продумайте, які екскурсії будуть цікаві вам і вашим дітям, які місця їм буде цікаво побачити, і як вони будуть розважатися вечорами.

В село до бабусі...
          Ще один поширений варіант літнього відпочинку - відпочинок на дачі або в селі. У цьому випадку іноді важко буває уявити, як провести канікули з користю в глушині, де, крім лісу, поля та річки нічого немає.
         Однак і тут є вихід. Потрібно змусити школяра копатися в городі або доглядати за домашніми тваринами. Це привчить його до відповідальності і уважності, що теж необхідно у навчанні.
         Заодно можна організувати цікаві заняття - будівництво шпаківень на зиму, установку флюгера або похід в ліс. На природі теж може бути цікаво, якщо ви подбаєте про те, щоб дитина була зайнята чимось ще, крім безцільного гуляння уздовж будинку.
        Як бачите, існує маса способів захопити дитину навчанням і розвитком інтелектуальних здібностей. Головне тут не пускати все на самоплив і тоді, ваш малюк не тільки виросте за літо, але й стане розумнішим.
                                             Щасливого та сонячного літа!

21 заповідь Марії Монтессорі для батьків

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. 70-ть років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і академії, в яких вивчали і втілювали в життя антропологічні, дидактичні, педагогічні ідеї Марії Монтессорі, і мільйони дітей успішно навчалися в її школах.

Саме Монтессорі-школа занесена до Книги Гіннеса як найчисленніша. У ній навчається більше 22000 дітей, а знаходиться вона в Індії. Кажуть, що таку ж школу, але в Америці закінчила, наприклад, донька Білла Клінтона. Онуки і правнуки Льва Миколайовича Толстого, емігрували в різні країни світу, теж навчалися в Монтессорі-школах. У Нідерландах, Фінляндії та США дитячі сади і школи цього напряму включені в основний державний реєстр офіційних навчальних закладів.
Читайте також: Про педагогіку Марії Монтессорі
Якщо Ви будете хоча б раз на тиждень перечитувати список заповідей Марії Монтессорі для батьків, то взаємини з дітьми можуть вийти на абсолютно інший якісний рівень:
1.Дітей вчить те, що їх оточує.
2.Якщо дитину часто критикують – вона вчиться засуджувати.
3.Якщо дитину часто хвалять – вона вчиться оцінювати.
4.Якщо дитині демонструють ворожість – вона вчиться битися.
5.Якщо з дитиною чесні – вона вчиться справедливості.
6.Якщо дитину часто висміюють – вона вчиться бути боязкою.
7.Якщо дитина живе з почуттям безпеки – вона вчиться вірити.
8.Якщо дитину часто ганьблять – вона вчиться відчувати себе винуватою.
9.Якщо дитину часто схвалюють – вона вчиться добре до себе ставитися.
10.Якщо до дитини часто бувають поблажливі – вона вчиться бути терплячою.
11.Якщо дитину часто підбадьорюють – вона набуває впевненість у собі.
12.Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов.
13.Не кажіть погано про дитину – ні при ній, ні без неї.
14.Концентруйтеся на розвитку хорошого в дитині, так що в підсумку поганому не залишатиметься місця.
15.Будьте активні в підготовці середовища. Проявляйте постійну ретельну турботу про неї. Показуйте місце кожного розвивального матеріалу і правильні способи роботи з ним.
16.Будьте готові відгукнутися на заклик дитини, яка потребує вас. Завжди прислухайтесь і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
17.Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її, але негайно суворо зупиняйте будь-яке некоректне використання матеріалу і будь-яку дію, що загрожує безпеці самої дитини або інших дітей.
18.Поважайте дитину, що відпочиває або дивиться за роботою інших, або розмірковує про те, що вона зробила або збирається зробити.
19.Допомагайте тим, хто хоче працювати, але поки не може вибрати собі заняття до душі.
20.Будьте неустанними, роз’яснюючи дитині те, чого раніше вона зрозуміти не могла – допомагайте дитині освоювати те, що не було освоєно раніше, долати недосконалість. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю і тишею, милосердям і любов’ю. Будьте готові допомогти дитині, яка перебуває в пошуку і бути непомітним для тієї дитини, яка вже все знайшла.
21.У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер – пропонуйте їй краще, що є у вас самих.

Чим перекусити в школі?

Шкільні сніданки дитина їсти не хоче, а самостійний вибір не виходить за рамки чіпсів і шоколадок? Жодна свідома мама з таким станом справ не змириться. І, звичайно, почне готувати ланчі самостійно. Як правильно це зробити і які продукти краще використовувати?
Серед безлічі варіантів є два найбільш корисних і зручних.
 Перший - це молоко і молочні продукти. 
Другий - бутерброд або сендвіч. 
Молочні продукти 
Чим дитячі потреби в харчуванні принципово відрізняються від дорослих? Перш за все, швидке зростання вимагає підвищеної кількості кальцію. Він необхідний для здоров'я кісток і зубів, це всі знають. Недолік кальцію в підлітковому віці безпосередньо пов'язаний з проблемами в літньому віці - остеопорозом та переломами. 
Найбільша кількість кальцію потрібно в період з 9 до 18 років. Денна норма - 1300 мг. Це приблизно 4 порції молочних продуктів на день. Одна порція дорівнює великим склянці молока, 2 стаканчиках йогурту, 2 скибочкам сиру, 150 г сиру. 
Менш відомий факт - це те, що кальцій необхідний для розповсюдження нервових імпульсів по тілу. Один із симптомів його нестачі - знервована поведінка, дратівливість, поганий настрій, іноді безсоння. Згадайте дитинство своєї дитини. Коли ви скаржилися на поганий сон і безпричинний плач малюка, лікар виписував глюконат кальцію. Заспокійлива дія кальцію добре відомо лікарям. До шкільного віку про цей факт якось підзабувати і не пов'язують емоційне занепокоєння з нестачею кальцію. 
Чи будь-який молочний продукт підходить школяру? Звичайно, ні. Якщо ви занепокоїлися вмістом кальцію в харчуванні дитини, то головне правило: цукор і кальцій несумісні. Цукор зводить нанівець всі достоїнства молока. Саме тому солодкі сирки, фруктово-цукрові йогурти та шоколадне молоко не мають нічого спільного з укріпленням кісток і зубів. Вибирайте молочні продукти з натуральним смаком. Якщо дитина не згодна їх їсти, додавайте в йогурт і сир родзинки, курагу, пластівці. Такі начинки подобаються всім дітям. Також не зашкодить 1-2 крекери або печива. 
Сендвіч 
Так, так. Старий добрий бутерброд - кращий перекус для старанного учня. Тільки тепер він називається сендвіч і до нього пред'являються підвищені вимоги. 
Батьки традиційно всю увагу приділяють начинці, того, що вони покладуть між шматочками булочки. Але виявляється, начинка - це не головне. Поясню чому. Без білка (м'яса) цілком можна провести навчальний день. Без жиру, природно, теж. І овочі/фрукти теж не сильно допоможуть дитині в навчанні. А ось що йому абсолютно необхідно - так це енергія з вуглеводів. Це основа як активного руху, так і не менш активного міркування головою. 
Єдине джерело живлення для мозку - глюкоза, кінцевий продукт розпаду вуглеводів. Вуглеводи бувають складні і прості. До першої групи належать крупи (вівсянка, гречка, рис, пшоно), вироби з борошна (хліб, макарони, пластівці), бобові (горох, квасоля, чечевиця). До простих вуглеводів відносяться цукор і мед. Якщо складних вуглеводів у харчуванні недостатньо, у дитини з'являється нестримна тяга до солодкого. І найчастіше в цьому немає його провини або дитячої примхи. 
Школярі повинні запам'ятовувати величезні обсяги інформації. Такої інтенсивної роботи наш мозок не проробляє ні на якому іншому етапі життя. Природно, що потрібна постійна «підзарядка» у вигляді вуглеводів. Але мозку ніколи чекати, коли рис або макарони пройдуть свій нешвидкий шлях і перетворяться в глюкозу.

Мозок хоче працювати тут і зараз, тому й командує: «вперед - за солодким!». Адже цукор, що міститься в кондитерських виробах, перетворюється на глюкозу за лічені хвилини і може швидко забезпечити школяра необхідним для навчання «паливом». Тому і починається перебирання в розумі таких варіантів, як булочки, вафлі та шоколадні батончики. А шкільні кафетерії надають необмежені можливості для таких дитячих «хотілок».
Щоб звести до мінімуму тягу до солодкого, батькам потрібно заздалегідь потурбуватися. Тобто приготувати такий перекус, який забезпечить вуглеводами ваше рухоме та багато думає чадо. Переглянувши список складних вуглеводів, приходимо до висновку, що самий практичний варіант - це хліб. Під хлібом маються на увазі також і лаваш, піта, хрусткі хлібці, коржики - кому що подобається.
Пріоритет повинен бути у хліба з цілісного зерна. По-перше, вона багатша вітамінами і мінералами в порівнянні з хлібом з білого борошна. По-друге, зерновий хліб забезпечує плавніше розщеплення вуглеводів і стабільний рівень цукру в крові.
Кількість хліба також має значення. Саме тому сендвіч, що складається з 2-х скибочок, краще бутерброда з одного шматка хліба. Бутерброд в кращому випадку дасть протриматися один урок, сендвіч-таки дозволить не думати про їжу і солодкому 2-3 години.
Тепер можна перейти і до начинки. Оскільки спеціально готувати не завжди виходить, можна творчо використовувати залишки вечері або обіду. Вкладіть всередину сендвіча відбивну, розрізану вздовж котлету, печінкові оладки. Ну і звичайно, завжди доречні лист салату, кружечки помідора або огірка.
Якщо є трохи часу, можна приготувати салат або паштет. Наприклад, перемішати тунець, нарізані яйця, ложку майонезу і вкласти в піту або змішати лосось з м'яким сиром, зеленню і намазати на хліб.
Не підходять як начинки ковбаса, карбонати та інші досягнення м'ясної промисловості. Надлишок жиру, солі, консервантів і другорядне м'ясо - зовсім не те, що потрібно молодому організму, що росте.
Що робити, якщо проспали, забули і зробити сендвіч зовсім ні з чого? Тоді використовуємо запасний варіант - банан. Це найкалорійніший і багатий вуглеводами фрукт. Банан можна назвати «картоплею південної півкулі» - у них дуже схожий склад. Тому для підтримки сил він цілком підходить. Але є одна хитрість. Все-таки 90 калорій одного банана не зрівнятися з 300 калоріями сендвіча. Тому банан потрібно з'їсти із стаканчиком несолодкого йогурту. Так ви «вбиваєте 2-х зайців» - і робите перекус дитини більш поживним і забезпечуєте його порцією кальцію. Залишилося тільки переконати спадкоємця з'їсти ці два продукти одночасно.
На закінчення ще один аргумент на користь перекусів. Потреби в калоріях, вітамінах і мінералах у школярів майже такі ж, як і у їхніх батьків. І забезпечити всіма необхідними речовинами всього за три прийоми їжі майже неможливо. Тому оптимальним режимом харчування слід вважати 3 основних прийому їжі і 2-3 перекусу протягом дня. Якщо перекус зводиться до порції чіпсів, це означає, що дитина не отримає денної норми необхідних поживних речовин.
Не перекладайте відповідальність за харчування на школу. Корисні звички, закладені в дитинстві, залишаться з дитиною і в дорослому житті. І, звичайно, здоров'я ніколи не буває зайвим.
Картинки по запросу картинки горіхи


Правила ранкових зборів для школярів та їх батьків

Ранок — краща частина дня. Працюючі батьки школярів на цьому місці тільки посміхнуться. Часу ні на що не вистачає, а діти плутаються під ногами і немов на зло не можуть нічого зробити швидко. Повторюю, ранок — краща частина дня, якщо правильно все організувати. Спробуйте застосувати наші поради на практиці, і ви побачите, що зібрати дитину в школу можна без нервування.

Прості поради, які працюють

Висипайтеся

Перша і найголовніший порада. Від якості і кількості відпочинку залежить наше самопочуття, настрій і працездатність. Не виспалися — весь день під укіс. Складно зорієнтуватися, коли треба сказати «стоп» домашнім справам і відправитися поспати? ( Наприклад, якщо вам з дитиною потрібно встати в 7:00 ранку, малюк повинен бути в ліжку вже в 20:00, а ви лягаєте не пізніш 22:00).

Збирайтеся з вечора

Щоб позбутися неабиякої частки ранкового стресу, зробіть все необхідне напередодні ввечері. Наприклад, відразу після вечері розкладіть те, що домочадці завтра візьмуть з собою, по контейнерах і поставте їх у холодильник.  З вечора зробіть сніданок або заготовки для нього, щоб не витрачати час вранці.
Діти можуть зібрати свої зошити і підручники, а також підготувати те, що вони завтра одягнуть. Виділіть окреме місце, де буде зберігатися все шкільне приладдя, щоб не потрібно було шукати, куди цього разу запропастився рюкзак, змінне взуття або коробочки для обідів. До речі, організуйте таке місце і для своїх речей — біганина по всьому будинку в пошуках телефону або ключів виглядає кумедно тільки в перший раз.

Вставайте раніше, ніж ваші діти

Якщо поставити будильник на 15-30 хвилин раніше часу підйому домочадців, увійти в робочий ритм буде куди легше. В ідеалі ви повинні встигнути сходити в душ, одягнутися і спожити дозу кофеїну. Придумайте ранковий ритуал, який забезпечить вам гарний початок дня, і виконуйте його до того, як прокинуться діти.

Складіть розклад

Просто перелік усього, що потрібно зробити з ранку. Для маленьких дітей можна використовувати замість словесних описів картинки з діями.

Орієнтовні пункти:

  • Почистити зуби.
  • Причесатися.
  • Вмитися.
  • Одягнутися.
  • Поснідати.
  • Взутися.
  • Взяти рюкзак і контейнер з обідом.
Коли складете список, пройдіть всі етапи разом з дитиною, промовляючи важливість кожного кроку.

Ставте посильні завдання

Давайте дітям доручення, з якими вони здатні впоратися. Якщо старша дитина може самостійно прийняти душ і одягнутися, маляті це буде не під силу. Враховуйте дитячі можливості і ставте для задачі розумні терміни, щоб бути впевненим у її виконанні. Заохочуйте ініціативу дитини у виконанні цих доручень і не робіть за неї абсолютно все. Звичайно, одягнути малюка вам буде куди швидше, але це ведмежа послуга, яка відбиває у дітей бажання освоювати нове.

Правило «Коли — тоді»

Один з найефективніших засобів в арсеналі батька — правило послідовного виконання дій з відкладеним винагородою. Або, якщо простіше, «Коли — тоді». Це правило допоможе мотивувати дитину виконувати всі ранкові обов’язки, навіть такі противні, як чищення зубів або вдягання. Ненависні заняття змінюються найбажанішими — сніданком, іграми або переглядом мультиків. Визначаємо, що зі списку ранкових справ дитина любить найбільше, і робимо отримання цього можливим тільки після виконання всього іншого. Наприклад, коли малюк одягнеться і заправить постіль, тоді всі сядуть снідати. Будьте впевнені у своїй твердості і рішучості, інакше використання правила втрачає всякий сенс.

Зберігайте спокій

Діти чудово відчувають, що ви поспішаєте, і на противагу цьому мимоволі починають «гальмувати». Коли все йде шкереберть, видихніть, поясніть своїй дитині, чому вам зараз потрібна його допомога, і спокійно скажіть, що він повинен зробити. Малюки схильні копіювати наші дії і тон розмови, тому, якщо ви помічали за собою, що вранці часто спілкуєтеся на підвищених тонах або проявляєте своє невдоволення за допомогою ляпасів або поштовхів, постарайтеся переглянути свою поведінку.

Вихідні — це свято

У суботу та неділю годі й прагнути виконати всі пункти традиційного розкладу. Просто переконайтеся, що діти добре виспалися, а в іншому можна розслабитися і відступити від звичного сценарію. Приготуйте разом сніданок, почитайте дітям казку перед тим, як вони підуть вмиватися і чистити зуби, подивіться всією родиною мультфільми, рушайте в кафе або по магазинах. Придумайте разом з дітьми такі варіанти розваг, які порадують кожного члена сім’ї.

Справляємося з жагою уваги

Діти можуть всіляко опиратися встановленому розпорядку, починаючи нескінченні суперечки про те, що на сніданок, відмовляючись надягати приготовлені речі або просто граючи, коли вже потрібно бути повністю готовими до виходу. Вранці вони часто хочуть, щоб батьки приділили їм трохи уваги, а опір або бездіяльність гарантовано допомагають домогтися бажаного. Є кілька способів задовольнити обидві сторони конфлікту — чадо отримає дозу вашої турботи, а ви зможете вчасно вийти з дому
  • Запевняйте і нагадуйте, але не треба няньчитися. Дайте дитині самій усвідомити наслідки його дій — пропущений сніданок, наприклад, або забутий зошит з домашньою роботою.
  • Домовтеся, що телевізор можна дивитися тільки після того, як всі збори закінчені.
  • Використовуйте в дитячій будильник. Так ви будете впевнені, що дитина буде вставати щодня в один і той же час і не проспить, якщо ви замоталися  і забули її розбудити.
  • Уникайте нотацій. Питання типу «Що трапиться, якщо ти вчасно не одягнешся?» І «Як ти почувався, запізнившись на урок?» Куди ефективніше буде залучити дитину в діалог. Від наданих лекцій хочеться заткнути вуха, а самостійні міркування допомагають зрозуміти зв’язок між вчинком і результатом.
  • Розкажіть про випадки зі свого життя, коли ви відкладали справи на потім, і про наслідки цієї прокрастинації. Такі історії дуже повчальні для дітей.
  • Плануйте наперед і давайте дитині достатньо часу для виконання її завдань.
  • Дайте дитині зрозуміти, що потребуєте його допомоги, і скажіть, що будете дуже вдячні, якщо вона одягнеться вчасно, щоб ви встигли в школу. Це створює прихильність до співпраці, а не провокує протест.

Короткий план дій для хороших батьків

Ось кілька запитань, відповіді на які підкажуть, що не так з вашим вранці.
  • Чи є у дітей свій список ранкових справ і чи дотримуються вони йому? Чи будуть малюки виконувати свої обов’язки з великим задоволенням, якщо оформити перелік обов’язків у вигляді барвистого розкладу?
  • Чи є серед процедур, які ви з дітьми виконуєте щоранку, ті, що можна зробити напередодні ввечері? Наприклад, вибір одягу, підготовка та розфасовка обіду, укладання рюкзака і так далі.
  • У вас є час в тиші і спокої випити чашку кави до моменту, коли прокинуться діти?
Тут немає правильних або неправильних відповідей. Мета цих питань — просто допомогти вам з’ясувати стан справ і зрозуміти, що можна змінити, щоб зробити ранок добрим для вас і всієї сім’ї.
Вивчіть розклад сну домочадців і упевніться, що ніхто не страждає від недосипання. Усього кілька тижнів нормального сну допоможуть зрозуміти, наскільки легше стало вставати. Обговоріть з родиною значення зусиль кожного в тому, щоб вранці всі були в гарному настрої і вчасно готові. Спільно придумайте ідеї для розваг на вихідних, щоб кожен з нетерпінням чекав цих днів.
Спроби налагодити ранішній розпорядок спочатку можуть відлякувати трудомісткістю, але легкість, з якою ви з дітьми через деякий час будете збиратися, виправдовує витрачені зусилля сповна. Ваш ранок з самого важкого перетвориться на найспокійніший час і стане відмінним початком гарного дня.

Комментариев нет:

Отправить комментарий